"WYCIECZKA DO BORNEGO SULINOWA"

Wycieczka realizowana jest dla członków Oddziału PTTK im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu, ma charakter okazjonalny. Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadzie samorealizacji i jest imprezą non-profit. Impreza sfinansowana ze środków oddziału PTTK.

            TERMIN: 17.08.2024                               KOSZT: 75zł

Zapisy w siedzibie biura w środy w godz. 15:00-16:00 (tel. 501 480 256)

07:00 – zbiórka uczestników sprzed hotelu New Skanpol i wyjazd w kierunku Bornego Sulinowa.

Plan wycieczki:

KARLINO-KRZYWOPŁOTY- Przejazd przy miejscu gdzie 9 grudnia 1980r. miała miejsce erupcja ropy, która odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie.

BIAŁOGARD -  Miasto niegdyś określane mianem „Polskiego Betlejem”.

POŁCZYN ZDRÓJ- Urokliwe uzdrowisko na Pomorzu Zachodnim. Podczas spaceru zobaczymy zabytkową architekturę kuracyjną i przepiękny Park Zdrojowy.

DOLINA PIĘCIU JEZIOR- Przejazd przez tzw. Szwajcarię Połczyńską, jedno z najpiękniejszych miejsc krajobrazowych w Polsce.

STARE DRAWSKO- Zobaczymy tu malownicze ruiny zamku Drahim oraz drugie pod względem głębokości jezioro w Polsce.

CZAPLINEK-  Miasteczko zbudowane przez Templariuszy. Zwiedzimy tu m.in. romańsko-gotycki kościół P.W. Świętej Trójcy z ołtarzem wzorowanym na Konfesji Św. Piotra.

BORNE SULINOWO- Zwiedzanie Izby Muzealnej oraz miasta z miejscowym przewodnikiem. Udział w Międzynarodowym Zlocie Pojazdów Militarnych „GĄSIENICE I PODKOWY” – setki pojazdów militarnych, pokazy historyczne, bogata oferta kulinarna.

SZCZECINEK- Spacer promenadą nad jeziorem Trzesiecko, Zamek Książąt Pomorskich.

 

PODCZAS WYCIECZKI BĘDZIE POBIERANA OPŁATA W WYSOKOŚCI 10zł NA LOKALNYCH PRZEWODNIKÓW

POWRÓT DO KOŁOBRZEGU OKOŁO GODZ. 22:00

Cena zawiera przejazd autokarem, usługę przewodnicką na całej trasie oraz obsługę księgową

Każdy uczestnik wycieczki - członek PTTK posiada ubezpieczenie wynikające z Grupowego Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zawartego z STU Ergo Hestia SA