Koło Turystyczno - Krajobrazowe "Niezapominajka" zrzesza 40 kołobrzeskich emerytów, którzy chcą podróżować i poznawać historię naszego regionu. Koło powstało przy kołobrzeskim oddziale PTTK z inicjatywy członków chór Cantabile i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jak mówi jego prezes, Irena Frankiewicz, wszyscy są już na emeryturze, odchowali wnuki, mają więc czas na to, by zacząć podróżować.

- Dokładnych planów nie mamy jeszcze sprecyzowanych, ale chcemy organizować wycieczki rowerowe po Kołobrzegu i jego okolicach, a potem autokarowe po całym województwie. Najgorzej zna się zazwyczaj swoje podwórko - wyjaśnia pani Irena. - Bądźmy aktywni, wiek nie gra roli - dodaje jej koleżanka Janina Sienkiewicz. Koło chce też organizować wyjazdy do szczecińskiej opery.

Wielu z członków Koła to osoby o wykształceniu ekonomicznym, dlatego zarząd ma nadzieję, że uda mu się skutecznie starać o środki unijne i innego rodzaju dofinansowania. - Ja sama kończyłam specjalne kursy organizowane przez Koszalińskie Centrum Wdrażania Inicjatyw Społecznych - zaznacza Frankiewicz. Nazwa "Niezapominajka" została wybrana w drodze głosowania i nawiązuje do tytułu ludowej piosenki, która stała się hymnem Koła (EŚ)