PTTK ODDZIAŁ im. Jana Frankowskiego w KOŁOBRZEGU

ul. Zwycięzców 5/1 tel. 501-480-256

strona: www.pttk.kolobrzeg.pl         email:bort@pttk.kolobrzeg.pl

 
   

 

 

"WYCIECZKA DO DARŁOWA"

Wycieczka realizowana jest dla członków Oddziału PTTK im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu, ma charakter okazjonalny. Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadzie samorealizacji i jest imprezą non- profit.

.TERMIN: 27.05.2023

Cena: 55zł – cena obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej na trasie wycieczki oraz usługę przewodnicką na trasie wycieczki

Zapisy w siedzibie biura w środy w godz. 15:00-16:00 (tel. 501 480 256)

Program wycieczki:

7:45- 8:00 – zbiórka uczestników sprzed hotelu New Skanpol i wyjazd w kierunku Darłowa

IWĘCINO Zobaczymy gotycki wiejski kościół, zbudowany przez Cystersów, do którego prowadzą trzy drewniane bramy. Na stropie kościoła unikalne malowidło przedstawiające Sąd Ostateczny.

DĄBKI- Przejazd przez najmłodsze polskie uzdrowisko położne pomiędzy morzem i jeziorem.

DARŁOWO-DARŁÓWEK -  Spacer po Starym Mieście, zobaczymy Fontannę Rybaka, zwiedzimy kościół Mariacki, w którym spoczywa król Eryk Pomorski. Czeka tutaj na nas również gotycko - renesansowy Zamek Książąt Pomorskich i gotycka kaplica Św. Gertrudy. W Darłówku zwiedzimy port, zobaczymy  jedyny rozsuwany most w Polsce i zabytkową zabudowę nadmorską.

USTKAPort i uzdrowisko, ze względu na zachowaną dużą ilość przedwojennych obiektów kuracyjnych, nazywana jest małym SopotemPonad to zobaczymy tu unikalny most obrotowy na Słupi i pomnik usteckiej Syrenki. Przerwa na kawę, ewentualny posiłek.

SŁUPSKSpacer po Starym Mieście. Zobaczymy uznawany za najpiękniejszy w Polsce ratusz neogotycki, krzywą wieżę kościoła Mariackiego. Gotycko- renesansowy zamek – dawną siedzibę Gryfitów i Basztę Czarownic.

Ok 20:00 planowany przyjazd do Kołobrzegu.

Każdy uczestnik wycieczki - członek PTTK posiada ubezpieczenie wynikające z Grupowego Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zawartego z STU Ergo Hestia SA

Uwagi: Wycieczkę zaplanowano dla minimum 45 uczestników. Program jest ramowy. Przewodnik realizuje program w zależności od pogody, kondycji i zainteresowania uczestników.